Kurumsal

Tarihi yüzlerce yıl önceye dayanan ve bizim topraklarımızda doğan bulgur,kültürümüzün bir parçası haline gelmiştir.Sahip olduğu yüksek besin değerlerine rağmen, malesef yıllar boyu bizim topraklarımıza ait bir ürün olarak kalmış ve ülkemiz dışındaki yabancı kültürlere tam manasıyla tanıtılamamıştır.

Yukardaki düşünceden hareketle bulgurun dünyaya tanıtımını kendisine misyon edinen firmamız,bulgura katma değer katmak için yapılanmaya gitmiş ve bulgurdan üretilen yeni bulgur ürünleri üzerine çalışmalarını yoğunlaştırmıştır.

Yapmış olduğu çalışmaların sonucu olarak,Gaziantep Sanayi odası tarafından inovasyon ve patent tescili üzerine 3 yıl üst üste ödüle layık görülmüştür.

Geliştirmiş olduğu ürünlerin patent haklarına sahip olan firmamız 3 yıl süren patent alma süreci sonunda bulgur helvası,Hazır karışım çiğköfte ve Bulgur çerezi-gevreği ürünlerinin incelemeli,besleyici bulgur karışımının ise incelemesiz olmak üzere 4 adet patent almıştır.

Koruyucu katkı maddesi, aroma,renklendirici gibi hiçbir kimyasal kullanılmayan ve  %100 doğal olan bulgur ürünleri,akreditasyonlu belge kuruluşları tarafından verilmiş ISO 22000:2005 ve ISO 9001:2008 belgeli tesisimizde üretilmektedir.

Bulgura bakış açısını değiştirecek olan yeni ürünlerimiz,ev hanımlarının yanı sıra öğrenci ve bekarların da pratik olarak hazırlayabileceği ve çok kısa sürede mükemmel lezzetlere ulaşılabilmeyi sağlamaktadır.

Faydaları saymakla bitmeyen bulgurun, ‘Bulgurium’ Bulgur ürünleriyle beraber hemen hemen günün her saatinde tüketilebilir hale gelmesi, Bulgur açısından bir devrim niteliğindedir..

Firmamızin yenilikciliğe ve Ar-Ge çalışmalarına verdiği önem neticesinde üretilen, yüzde yüz doğal ve sağlıklı olan Bulgurium ürünleri için bayilik ve distribütörlük çalismalarımız sürmektedir.